توزین خودرو

امروزه با توجه به پیشرفت تکنولوژی، سطح نیاز کاربران باسکول های توزین خودرو نیز افزایش یافته است. کاربرانی که نیاز به داشتن باسکولی سبک و قابل حمل را برای توزین خودروهای فوق سنگین حس کرده اند. به عنوان مثال پلیس مایل است که در هر زمان و مکان مناسبی بتواند خودروهای سنگین را وزن کند. همچنین کاربران صنعتی نیز مایل نیستند تا با صرف هزینه ی بسیار تنها یک باسکول و فقط در یک نقطه داشته باشند، بلکه مایل هستند تا بتوانند باسکولی داشته باشند تا کامیون های خود را در هر نقطه از جاده توزین کنند. باسکول های قابل حمل محور کش پاسخ مناسبی برای چنین مصارفی هستند.برای دریافت اطلاعات بیشتر راجع به این نوع باسکول ها می توانید به صفحه دانلود مراجعه کنید.

 

  • WL 400
  • WL 104
  • WL 110
  • WL 103سیستم دینامیکی توزین خودرو با باسکول های نواری! این باسکول 2 کیلویی با طولی حدود یک متر و بیست سانت، عرض حدود هشت سانت و ضخامت یک سانت قابلیت توزین 20 تن در محور به صورت دینامیکی (در حین حرکت با سرعت کم) را دارد. با توجه به وزن و ضخامت کم این باسکول هم خودروهای سنگین به سادگی از روی آنها عبور می کنند و هم کاربر به سادگی از آن بهره برداری می کند. . .
اين باسكول الكترونيكي براي توزين محور به محور وسايل نقليه با تايرهاي لاستيكي و در دو حالت استاتیک و دینامیک طراحي شده است. اين باسكول در اندازه‌ها و انواع مختلف ساخته مي‌شود كه انواع مختلف آن براي اندازه‌گيري بارهاي حداكثر 2 تن ، 10 تن و 15 تن در هر چرخ (4، 20 و 30 تن در محور) مناسب هستند. ضخامت اين باسكول فقط 17 ميلي متر و وزن آن براي باسكولي با طول 101 سانتي متر و براي اندازه‌گيري بارهاي تا 15 تن در چرخ، فقط 17 كيلوگرم است.
سیستم دینامیکی توزین خودرو به معنی توزین خودرو در حین حرکت است. به این معنی که خودرو با سرعتي حدود 5 تا 10 كيلو متر، از روي سنسورها عبور مي كند. در این حالت نیازی به توقف خودرو روی باسکول ها نیست. با تئجه به ضخامت کم این باسکول (حدود 11 میلیمتر) خودروهای سنگین به سادگی از روی آنها عبور می کنند. وزن هر چرخ و محور روی پردازشگر مشخص می شود و پس از پایان توزین، قبض توزین چاپ می شود. هم اكنون چند دستگاه از اين باسكول ها از طرف "سازمان حمل و نقل و پايانه هاي كشور" در سطح چند استان كشور در حال بهره برداري هستند. تولید این باسکول متوقف شده و نوع جدید آن با نام WL 104 در حال تولید و بهره برداری است.
اين باسكول الكترونيكي براي توزين محور به محور وسايل نقليه با تايرهاي لاستيكي و در حالت سكون طراحي شده است. اين باسكول در اندازه‌ها و انواع مختلف ساخته مي‌شود كه انواع مختلف آن براي اندازه‌گيري بارهاي حداكثر 2 تن ، 10 تن و 15 تن در هر چرخ (4، 20 و 30 تن در محور) مناسب هستند. ضخامت اين باسكول فقط 17 ميلي متر و وزن آن براي باسكولي با طول 101 سانتي متر و براي اندازه‌گيري بارهاي تا 15 تن در چرخ، فقط 17 كيلوگرم است.